Ndërlidhjet

BAGDAD


Të paktën 4 veta kanë humbur jetën dhe rreth 20 janë plagosur nga shpërthimi i një motoçiklete në një treg në zonën shiite të Bagdadit. Në zhvillime tjera, ambasadori amerikan në Irak, Zalmay Khalilzad tha se do të dëshironte që trupat britanike të mbeten në këtë vend, ndonëse kryeministri Tony Blair përballet me presione për të reduktuar numrin e trupave.
Blair tha dje se do të ishte "papërgjegjësi e thellë" të caktohet një kalendar për tërheqjen e trupave britanike nga Iraku.
XS
SM
MD
LG