Ndërlidhjet

HARTFORD


Një amerikane, e cila vjeshtën e kaluar e kremtoi ditëlindjen e 114-të, konsiderohet të jetë gruaja më e moshuar në botë. Emma Tillman, e lindur në 1892 në një familje ish skllevërish, tash është më e moshuara në botë pas vdekjes së një burri në Puerto Rico dhe një gruaje në Kanada, të cilët ishin 115 vjeçarë.
XS
SM
MD
LG