Ndërlidhjet

MOSKË


Një gjykatë ruse i dënoi 4 të rinjë me dënime prej 4 deri në 7 vjet burg për rrahje deri në vdekje të një vietnamezi. Gjykata vlerësoi se sulmi në rajonin Voronezh prillin e kaluar ishte i motivuar nga urrejtja raciste. Sipas një organizate për të drejtat e njeriut, 48 veta janë vrarë dhe rreth 400 janë plagosur në Rusi vitin e kaluar në sulme raciste.
XS
SM
MD
LG