Ndërlidhjet

QYTETI I GAZËS


Të paktën dy palestinezë janë vrarë në luftimet mes fraksioneve rivale të Fatahut dhe Hamasit. Në përleshjet e djeshme në Rripin e Gazës e humbën jetën të paktën 13 veta.
Fatahu dhe Hamasi kanë suspenduar pjesëmarrjen e tyre në bisedimet për formimin e qeverisë së unitetit për shkak të luftimeve.
XS
SM
MD
LG