Ndërlidhjet

QYTETI I GAZËS


Të paktën dy palestinezë janë vrarë në luftimet mes fraksioneve rivale të Fatahut dhe Hamasit. Prej të enjtes kur filluan përleshjet, janë vrarë të paktën 19 veta dhe më shumë se 60 janë plagosur. Vetëm dje në Rripin e Gazës e humbën jetën të paktën 13 veta.
Luftimet bënë që Fatahu dhe Hamasi ta suspendojnë pjesëmarrjen në bisedimet për formimin e qeverisë së unitetit.
XS
SM
MD
LG