Ndërlidhjet

KABUL


Kryesuesja e Dhomës Përfaqësuese të Kongresit amerikan, Nancy Pelosi sot është takuar me ushtarët amerikanë nga Kalifornia dhe me komandantët më të lartë ushtarakë amerikanë në një bazë të Shteteve të Bashkuara në Afganistan. Kjo vizitë u bë në Bagram, ku zonja Pelosi, që kryesonte delegacionin e Kongresit, i falënderoi ushtarët nga Kalifornia për shërbimin e tyre. Delegacioni takohet edhe me presidentitn e Afganistanit, Hamid Karzai.
XS
SM
MD
LG