Ndërlidhjet

GUDERMES


Nga përleshjet e sotme ndërmjet pjesëtarëve të ushtrisë ruse dhe kryengritësve çeçenë janë vrarë katër ushtarë dhe një kryengritës. Përleshja u bë në Gudermes, qyteti ku jeton Ramzan Kadyrov, kryeministri çeçen, që mbështetet nga Moska. Programi në gjuhën ruse i Radios Evropa e Lirë raportoi se në një zhvillim tjetër, sot nga të shtënat në rajonin malor të Çeçenisë, Shatoisky janë vrarë dy ushtarë rusë dhe një militant çeçen.
XS
SM
MD
LG