Ndërlidhjet

TEL AVIV


Ish ministri izraelitë i drejtësisë Haim Ramon është akuzuar për keqtrajtim seksual. Ai ballafaqohet me 3 vjet burg pasi kishte puthur një ushtare izraelite pa dëshirën e saj, gjatë një ahengu të Ministrisë së Mbrojtjes verën e kaluar.
Ndërkohë, prokurori i përgjithshëm i Izraelit planifikon të ngrejë aktpadi ndaj presidentit Moshe Katsav për dhunim dhe ngacmim seksual të një ish punëtoreje.
XS
SM
MD
LG