Ndërlidhjet

MOSKË


Presidenti Vladimir Putin tha se kreu i ardhshëm i Rusisë nuk do të jetë "pasardhës" i tij, por do të jetë zgjidhje e qytetarëve nëpërmjet zgjedhjeve demokratike.
"Nuk do të ketë pasardhës. Do të ketë kandidatë për postin e presidentit të Rusisë ndërsa detyrë e autoriteteve është që fushata elektorale e kandidatëve të mbulohet nga mediat në mënyrë demokratike, me qëllim që qytetarët e Rusisë të mund të bëjnë zgjedhje", tha Putin.
Në konferencën vjetore për shtyp, ku po marrin pjesë rreth 1 mijë e 200 gazetarë rus dhe të huaj, Putin refuzoi akuzat ndaj Rusisë sipas të cilave, Moska po i shfrytëzon pasuritë natyrore për qëllime politike.
XS
SM
MD
LG