Ndërlidhjet

BRATRISLLAVË


Sllovakia dhe Spanja dakordohen plotësisht rreth çështjes së Kosovës, ndërsa serbët duhet ta kuptojnë se të ardhmen e kanë në Bashkimin Evropian, kanë deklaruar në Bratisllavë shefi i diplomacisë spanjole Migel Anhel Moratinos pas takimit me homologun e tij, Jan Kubish.
Moratinos ka thënë se Madridi dhe Bratisllava zyrtare një herë do ta shqyrtojnë propozimin e Ahtisaarit, dhe pastaj do ta komentojnë.
XS
SM
MD
LG