Ndërlidhjet

STOKHOLM


Shefi i diplomacisë suedeze Carl Bildt e ka mirëpritur sot procesin në të cilin ka hyrë Kosova, që siç e quajti ai "fazë vendimtare".
Bildt poashtu ftoi Prishtinën dhe Beogradin t'a rishikojnë me vëmendje planin e Ahtisaarit dhe të jenë të gatshëm për të hyrë në dialog për çështjet konkrete.
XS
SM
MD
LG