Ndërlidhjet

BAGDAD


Zyrtarët e ushtrisë së Shteteve të Bashkuara njoftuan se dy ushtarë amerikanë kanë vdekur në një aksident helikopteri në veri të Bagdadit. Nuk ka njoftime për shkaqet e rënies, por supozohet se helikopteri u godit nga zjarri i armëve. Ky është helikopteri i katërt amerikan që rrëzohet në Irak në dy javët e fundit.
Po sot, të paktën dy veta e humbën jetën dhe rreth 30 u plagosën nga disa shpërthime në Kirkuk.
XS
SM
MD
LG