Ndërlidhjet

QYTETI I GAZËS


Të paktën 8 veta janë plagosur në përleshjet mes fraksioneve rivale palestineze që vazhduan gjatë natës dhe mëngjesin e sotëm në Rripin e Gazës.
Të premten, Hamasi dhe Fatahu thanë se kanë rënë dakord mbi parimet për të ripërtrirë armëpushimin dhe për të tërhequr njerëzit e armatosur nga rruga.
XS
SM
MD
LG