Ndërlidhjet

ROMË


Autoritetet e futbollit italian i kanë suspenduar të gjitha ndeshjet e futbollit në të gjitha ligat vendore dhe takimet ndërkombëtare pas vrasjes së një polici si pasojë e dhunës pas takimit të mbrëmshëm ndërmjet klubit Catania dhe Palermo.
Në qytetin Catania pas këtij takimi ka shpërthyer dhunë ndërmjet tifozëve të këtyre dy klubeve me ç'rast pos policit të vrarë, 100 veta janë plagosur.
Kryeministri Italian Romando Prodi ka mbështetur vendimin për suspendimin e të gjitha ndeshjeve duke thënë se autoritetet duhet të ndalin "degjenerimin e sportit".
XS
SM
MD
LG