Ndërlidhjet

XHAKARTË


Autoritetet në Indonezi thanë se së paku 20 vetë kanë vdekur dhe më se 340 mijë kanë mbetur pa kulm mbi kokë nga vërshimet në kryeqytetin e Indonezisë. Të reshurat e mëdha për disa ditë me rradhë kanë bërë që lumenjtët të dalin nga shtrati duke vërshuar shumë shtëpi dhe duke dëmtuar rrjetin e transportit dhe të energjisë elektrike.
XS
SM
MD
LG