Ndërlidhjet

BRATISLLAVË


Ministri i jashtëm i Sllovakisë, Jan Kubish ka thënë sot se "pavarësia e Kosovës është e pakthyeshme" duke vlerësuar se ky është "një process në një drejtim dhe se këtë nuk mund ta ndalim dhe se kjo tash do të ishte edhe e rrezikshme". Këto komente ai i bëri gjatë një fjalimi në Këshillin për çështje evropiane të Parlamentit të Sllovakisë. Deputetët e këtij Këshilli sot njëzëri kanë miratuar propozimin e qeverisë, që e ka paraqitur Jan Kubish, për ta mbështetur propozimin e Martti Ahtisaari's për statusin e Kosovës.
XS
SM
MD
LG