Ndërlidhjet

BAGDAD


Ushtria e Shteteve të Bashkuara njoftoi për rrëzimin e një helikopteri transportues amerikan në Bagdad, të pestin me rradhë në javët e fundit. Zëdhënësi i forcave amerikane në Irak Uilliam Calduell e konfirmoi incidentin por nuk dha hollesi për dëmet.
"Është një helikopter ushtarak CH-46 që u rrëzua. Forcat për reagim të shpejtë janë në vendin e ngjarjes dhe po i zhvillojnë hetimet. Incidenti ka nodhur në veri-perendim të Bagdadit", tha Calduell.
XS
SM
MD
LG