Ndërlidhjet

KOMBET E BASHKUARA


Kreu i organizatës së Kombeve të Bashkuara Ban Ki Moon pritet të takohet sot në Nju Jork me dy të dërguarit e tij për Kosovën, përpara bisedimeve kyçe për statusin.
Ki Moon takohet me përfaqësuesin special për Kosovën Joachim Ruecker dhe me ndërmjetësuesin për procesin e statusit të ardhshëm të Kosovës Martti Ahtisari.
Pas takimit, Martti Ahtisaari do të mbajë një konferencë me gazetarë.
XS
SM
MD
LG