Ndërlidhjet

LUBJANË


Ministri i Jashtëm i Sllovenisë Dimitrij Rupel tha se në Kosovë është i nevojshëm procesi i pajtimit.
"Konflikti në Kosovë, ashtu si dhe në Bosnje e Hercegovinë, nuk ka qenë fetar, por para së gjithash etnik dhe politik", ka thënë Rupel në hapje të një konference ndërkombëtare për marrëdhëniet ndëretnike dhe ndërfetare që mbahet në Lubjanë.
XS
SM
MD
LG