Ndërlidhjet

MOSKË


I dërguari amerikan për statusin e Kosovës Frank Wisner nesër do të qëndrojë në Moskë ku me zyrtarët rusë do të diskutojë mbi çështjen e Kosovës.
Wisner pritet të takohet me zëvendës ministrin e Jashtëm Vladimir Titov dhe kryetarin e komitetit të Dumas për Politikë të Jashtme Konstantin Kosaçev.
Javën e kaluar, ministri i Jashtëm rus Sergei Lavrov bisedoi në Uashington me presidentin George Bush dhe sekretaren e shtetit Condoleezza Rice. Pas kthimit, Lavrov tha se Moska dhe Uashingtoni s'kanë vizion të njëjtë për zgjidhjen e çështjes së Kosovës.
XS
SM
MD
LG