Ndërlidhjet

SHKUP


Ministri i jashtëm i Maqedonisë, Antonio Milloshoski tha se "beson se Martti Ahtisaari dhe plani i tij do të fitojnë përkrahje dhe se statusi i Kosovës së shpejti do të zgjidhet në Kombet e Bashkuara". Ai këto komente i bëri mbrëmë pas takimit me Albert Rohanin, zëvendës i zotit Ahtisari. "Mbështetja juaj është shumë e rëndësishme sepse Maqedonia është fqi i afërt", tha zoti Rohan.
XS
SM
MD
LG