Ndërlidhjet

BAGDAD


Një makinë bombë ka shpërthyer sot pranë stacionit të policisë në veri të Bagdadit, duke i lënë së paku 12 civilë të vrarë dhe më shumë se 25 të plagosur. Në një sulm tjetër ndërkaq në Mosul një person i armatosur i ka vrarë 8 pjesëtarë të forcës irakiane të sigurisë.
Nga ana tjetër Armata Amerikane bëri të ditur se ka arrestuar 140 kryengritës të dyshuar në dhe përreth Bagdadit.
XS
SM
MD
LG