Ndërlidhjet

PRISHTINË


Në orët e mbrëmjes në Prishtinë lëvizja "Vetëvendosje" së bashku me disa organizata të tjera joqeveritare ka bërë homazhe duke ndezur qirinjë para Teatrit Kombëtar dhe përgjatë sheshit Nëna Tereze. Njëri nga liderët e "Vetëvendosjes", Visar Ymeri ka hedhur poshtë pohimet e zyrtarëve se kjo lëvizje është shkaktare e dhunës së djeshme. Policia po mbanë në arrest liderin e kësaj lëvizjeje, Albin Kurtin dhe 13 veprimtarë të tjerë.
XS
SM
MD
LG