Ndërlidhjet

BAGDAD


Ushtria amerikane ka njoftuar sot se forcat amerikane dhe ato irakiane kanë arrestuar 140 kryengritës të dyshuar në Bagdad dhe përreth tij. Ushtira e Shteteve të Bashkuara thotë se poashtu 14 bunkerë me armatim janë zbuluar gjatë kësaj jave.
Prej zhvillimeve të tjera, nga Iraku raportohet se ndaj sulmeve kundër forcave të sigurisë së Irakut janë vrarë së paku 20 vetë.
XS
SM
MD
LG