Ndërlidhjet

MOSKË


Moska ka kërkuar shpjegim nga Shtetet e Bashkuara lidhur me komentet e sekretarit të mbrojtjes, Robert Gates se Rusia është ndër vendet që paraqesin kërcënim potencial ushtarak. Zëdhënësi i Ministrisë së jashtme ruse, Mikhael Kamynin ka thënë se kohëve të fundit janë bërë disa deklarat nga zyrtarët ushtarakë dhe të shërbimeve të zbulimit të Shteteve të Bashkuara, që kanë shkaktuar shqetësime të Rusisë. Këto komente ai i bëri duke iu refereuar deklaratës së zotit Gates në Kongresin e Shteteve të Bashkuara më 7 shkurt gjatë fjalimit për kërcënimet potenciale ndaj sigurisë së Shteteve të Bashkuara.
XS
SM
MD
LG