Ndërlidhjet

UASHINGTON


Presidenti George Bush i ka hedhur poshtë spekulimet se Shtetet e Bashkuara po planifikojnë sulm ushtarak kundër Iranit, duke i vlerësuar ato si "zhurmë" të prodhuara nga kundërshtarët e tij politikë në Uashington. Në një intervistë për televizionin C-Span zoti Bush, megjithatë, akuzoi qeverinë e Iranit për "agresivitet" dhe për synim për të pasur armatim bërthamor. Në një intervistë për televizionin amerikan, mbrëmë presidenti i Iranit, Mahmud Ahmadinejad tërhoqi vërejtjen se çdo sulm kundër Iranit do të "dënohej me vrazhdësi".
XS
SM
MD
LG