Ndërlidhjet

PRISHTINË


Shefi i misionit të Kombeve të Bashkuara në Kosovë, Joachim Ruecker, ka kërkuar nga komisionari i policisë ndërkombëtare, Stephen Curtis të japë dorëheqje në lidhje me protestat e 10 shkurtit në Prishtinë.
Ruecker tha se këtë vendim e ka marrë pasi e ka analizuar situatën, me t'u kthyer nga Brukseli.
Ai tha se dorëheqja nuk do t'i paragjykojë hetimet rreth shkaqeve për vdekjen e dy të rinjve, dhe se ajo më shumë ka të bëjë me përgjegjësinë parimore dhe politike.
XS
SM
MD
LG