Ndërlidhjet

TEHERAN


Të paktën 11 vetë janë vrarë dhe rreth 30 janë plagosur nga shpërthimi i një bombe në qytetin juglindor të Iranit, Zahedan.
Agjencia shtetërore IRNA njoftoi se bomba kishte goditur një autobus të forcave të Gardës Revolucionare të Iranit, ndërsa sipas agjencisë gjysmë zyrtare Fars, përgjegjësinë e ka marrë një grup militant sunit.
XS
SM
MD
LG