Ndërlidhjet

KANDAHAR


NATO tha se beson që ka vrarë një komandant të lartë të talibanëve gjatë sulmit nga ajri në qytetin Musa Qala. Burimet lokale thanë se në sulmin e sotëm janë vrarë disa kryengritës dhe civilë.
XS
SM
MD
LG