Ndërlidhjet

STAMBOLL


Një gjykatë turke i ka dënuar me burg të përjetshëm shtatë militantë të dyshuar të Al-Kaidës për shpërthimet në Stamboll në vitin 2003 me ç'rast u vranë 58 veta.
Sulmet kishin për qëllim të shkatërronin dy Sinagoga, Ambasadën dhe një bankë Britanike.
XS
SM
MD
LG