Ndërlidhjet

STAMBOLL


Një gjykatë turke i ka dënuar me burg të përjetshëm 7 militantë të dyshuar të Al-Kaidës për shpërthimet në Stamboll në vitin 2003, me ç'rast u vranë 58 veta.
Sulmet kishin për qëllim të shkatërronin dy sinagoga, ambasadën dhe një bankë britanike.
XS
SM
MD
LG