Ndërlidhjet

STAMBOLL


Një gjykatë turke i ka dënuar me burg të përjetshëm 7 militantë të dyshuar të Al-Kaidës për shpërthimet në Stamboll në vitin 2003, me ç'rast u vranë 58 veta.
Sulmet kishin për qëllim të shkatërronin dy sinagoga, ambasadën dhe një bankë britanike.
Avokati mbrojtës Mehmet Sami Selcuk tha se mbrojtja do të paraqesë ankesë ndaj procesit.
XS
SM
MD
LG