Ndërlidhjet

NJU DELHI


Së paku 65 vetë kanë humbur jetën nga zjarri që shpërtheu në trenin që qarkullonte nga India për në Pakistan. Zyrtarë të Indisë thonë se janë gjetur dëshmi që sugjerojnë se ndoshta zjarri është vënë me qëllim. Ata e kanë përshkruar këtë incident si akt të dyshuar të "terrorizmit", që ka për qëllim shkatërrimin e procesit paqësor ndërmjer Indisë e Pakistanit. Qeveria e Pakistanit ka dënuar këtë incident duke e vlerësuar si "terrorist" dhe ka kërkuar që India ti dënoj autorët e tij.
XS
SM
MD
LG