Ndërlidhjet

BRUKSEL


NATO i hodhi poshtë si "gjuhë ekstreme" kërcënimet ruse se Polonia dhe Çekia mund të jenë shënjestër e raketave ruse, nëse ato lejojnë vendosjen e sistemit mbrojtës raketor amerikan.
Zëdhënësi James Appathurai tha se "janë të pajustifikueshme" komentet e gjeneralit Nikolai Solovtsov, komandantit të forcave strategjike raketore të Rusisë.
Dje kryeministrat e Çekisë dhe Polonisë thanë se vendet e tyre me siguri do të dakordohen për vendosjen e mburojës antiraketore amerikane.
XS
SM
MD
LG