Ndërlidhjet

ISLAMABAD


Pakistani ka provuar raketat me rreze të gjatë veprimi, të afta për të bartuar mbushje bërthamore. Prova në fjalë vjen në kohën kur Islamabadi dhe Nju Delhi, të dyja fuqi bërthamore rajonale kanë nënshkruar marrëveshjen që parasheh uljen e aksidenteve nga armët bërthamore.
XS
SM
MD
LG