Ndërlidhjet

ROMË


Koalicioni i qendrës së majtë në Itali ka rënë dakord që të mbështesë kandidaturën e Romano Prodit për postin e kryeministrit, pasi qeveria e mëparshme e drejtuar prej tij dha dorëheqjen.
Ky veprim erdhi pasi senati italian nuk votoi miratimin e zgjatjes së mandatit të trupave italiane në Afganistan dhe zgjerimit të bazës ushtarake amerikane në Itali.
XS
SM
MD
LG