Ndërlidhjet

LONDËR


Mijëra veta kanë protestuar sot në Londër dhe Glasgou duke i bërë thirrje autoriteteve britanike t'i tërheqin trupat nga Iraku. Organizatorët e protestës në Londër thanë se rreth 60 mijë veta kanë marrë pjesë në këtë protestë, përderisa policia tha se kanë qenë 10 mijë.
Kryeministri Tony Blair ditë më parë tha se trupat britanike në Irak do të reduktohen në muajt e ardhshëm.
XS
SM
MD
LG