Ndërlidhjet

BRUKSEL


Diskutimet e rregullta ndërmjet Bashkimit Evropian dhe NATO-s janë garancion i fuqishëm i bashkëpunimit të të dyja këtyre organizatave", ka thënë në një intervistë për agjencinë gjermane të lajmeve gjenerali Henri Bentegat, këshilltar për Siguri i Javier Solanës. "Ky bashkëpunim është shumë i rëndësishëm veçmas për Ballkanin. Puna në Kosovë do të kërkoj marrëveshje të përbashkëta ndërmjet forcave të NATO-s dhe misionit të ardhshëm civil të Bashkimit Evropian", ka thënë Bentegat.
XS
SM
MD
LG