Ndërlidhjet

UASHINGTON


Presidenti i Shteteve të Bashkuara George Bush sot do t'i vizitojë zonat e shkatërruara nga tornadot dy ditë më parë.
Autoritetet thanë se të paktën 20 veta e kanë humbur jetën nga tornadot që përfshinë shtetet jugore, dhe se bilanci mund të rritet. Tetë nga viktimat pësuan kur u shkatërrua një shkollë e mesme në Enterprise, Alabama.
XS
SM
MD
LG