Ndërlidhjet

RIAD


Presidenti i Iranit Mahmoud Ahmadinejad u takua me mbretin e Arabisë Saudite Abdullah. Detaje për takimin nuk janë publikuar ende, por ishte paralajmëruar që tema kryesore të ishin: gjakderdhja në Irak, kriza në Liban dhe mosmarrëveshjet e Iranit me vendet perëndimore.
XS
SM
MD
LG