Ndërlidhjet

NJU JORK


Fuqitë kryesore kanë dështuar që ti kapërcejnë dallimet e tyre lidhur me rezolutën e dytë të Kombeve të Bshkuara kundër Iranit për shkak të programit të tij bërthamor. Departamenti amerikan i shtetit njoftoi se ato mbeten të përkushtuara që së shpejti ta kalojnë rezolutën. Kjo deklaratë nga departamenti i shtetit u bë pasi pesë anëtarët e përhershëm të Këshillit të Sigurimit dhe Gjermania e mbajtën një mbledhje për të diskutuar rezolutën e re kundër Iranit.
XS
SM
MD
LG