Ndërlidhjet

XHAKARTA


Në ishullin Sumatra të Indonezisë vazhdojnë përpjekjet për shpëtimin e të mbijetuarve nga tërmeti i sotëm, ku vdiqën të paktën 70 persona. Zyrtarët qeveritarë thanë se kanë angazhuar policinë dhe ushtrinë për të arritur tek njerëzit që kanë mbetur nën gërmadha.
Indonezia ndodhet në të ashtuquajturën "unazë e zjarrit në" Pacifik dhe tërmetet janë dukuri e zakonshme.
XS
SM
MD
LG