Ndërlidhjet

XHAKARTË


Së paku 22 vetë raportohet se kanë vdekur nga aeroplani të cilin e përfshiu zjarri në Indonezi. Më herët një zyrtar qeveritar tha se 49 vetë kanë vdekur sot pasi një aeroplan e kaploi zjarri gjatë uljes së tij në një aeroport të ujdhesës Java. Sipas raporteve, në aeroplan ishin afro 140 udhëtarë dhe anëtarë të ekuipazhit. Disa prej tyre janë evakuuar dhe janë dërguar në spital. Incidenti ndodhi kur aeroplani i tipit Boing 737-400 arriti në qytetin Java nga Yogyakarta pas fluturimit nga kryeqyteti Xhakartë. Nuk dihen shkaqet e këtij incidenti.
XS
SM
MD
LG