Ndërlidhjet

DUBAI


Një grup që besohet se ka lidhje me Al Kaidën kërcënoi se do të bëjë sulme në Gjermani dhe Austri, nëse nuk tërheqin trupat ushtarake nga Afganistani.
"Zëri i Kalifatit" e publikoi paralajmërimin në një faqe interneti. Mesazhi pason një video në internet, në të cilën militantët irakianë kërcënojnë një grua dhe fëmijën e saj të marrë peng se do t'i vrasin, nëse Gjermania brenda 10 ditësh nuk i tërheq trupat nga Afganistani.
XS
SM
MD
LG