Ndërlidhjet

PARIS


Presidenti francez, Jacques Chirac tha mbrëmë se nuk do të konkurroj për mandatin e tretë presidencial në zgjedhjet që mbahen në muajin maj.
-Të nderuar bashkëkombas... Në fund të misionit që ma dhatë, ka ardhur momenti që t'ju shërbej në mënyrë tjetër. Nuk do ti kërkoj votat tuaja edhe për një mandat tjetër. Do të vazhdoj t'ju shërbej në një mënyrë tjetër, por me të njejtin entuziazëm për të mirën e Francës", tha Jacques Chirac, 74 vjeçar, i cili 12 vite ishte president i Francës dhe që për 40 vjet shërbeu në poste të ndryshme të larta qeveritare.
XS
SM
MD
LG