Ndërlidhjet

GAZA


Hamasi përsëriti sot angazhimin për "rezistencë kundër Izraelit" dhe ndjekjen e "rrugës së Xhihadit". Deklarata e Hamasit erdhi pas kritikave nga numri dy i Al Kaidës Ajman al Zavahiri se Hamasi ka braktisur parimet militante pas marrëveshjes që nënshkroi me lëvizjen Fatah për një qeveri uniteti.
XS
SM
MD
LG