Ndërlidhjet

KOMBET E BASHKUARA


Fuqitë e mëdha thanë se janë afër pajtimit për një rezolutë të re me sanksione për Iranin, për shkak të programeve bërthamore, deklaroi ambasadori francez Jean Marc De La Sabliere.
"Shpresojmë që rezoluta e re t'i bëjë të mendojnë dy herë dhe të dalin me qëndrimin që presim" tha La Sabliere.
Ndërkohë, ministri i jashtëm iranian Manuchehr Motaki tha se Teherani është i gatshëm të ofrojë garancitë e "nevojshme".
XS
SM
MD
LG