Ndërlidhjet

KABUL


Një shpërthim në një depo baruti ka shkaktuar vdekjen e gjashtë personave dhe ka shkatërruar disa ndërtesa në kryeqytetin afgan, Kabul. Policia tha se të paktën edhe tre të plagosur janë nxjerrë nga rrënojat.
Reporterët nga vendi i ngjarjes thanë se të paktën 20 shitore janë shkatërruar tërësisht.
XS
SM
MD
LG