Ndërlidhjet

VJENË


Policia e Austrisë arrestoi ish gjeneralin dhe zëvendës Ministrin e Mbrojtjes të Kroacisë i cili akuzohet për përvetësime në vendin e tij. Vladimir Zagorec u arrestua në zyrën e tij në Vjenë, pasi Kroacia kishte lëshuar fletarrest ndërkombëtar për të.
Ai gjithashtu akuzohet për shkelje të embargos së armëve ndaj ish Jugosllavisë.
XS
SM
MD
LG