Ndërlidhjet

ATHINË


Presidenti rus Putin po qëndron sot në Athinë ku nënshkroi me Greqinë dhe Bullgarinë marrëveshjen për kalimin e transportuesit të gazit nga Deti i Zi në atë Egje.
Kjo linjë transporti, 280 kilometra e gjatë, i mundëson Rusisë transportin e gazit në perëndim duke mënjanuar Turqinë.
XS
SM
MD
LG